walec

Ile kosztują usługi walcem drogowym?

Walec drogowy to maszyna bardzo często wykorzystywana w różnego rodzaju pracach budowlanych. Ceny usług z użyciem walców drogowych zależą od bardzo wielu czynników.

Do czego potrzebny jest walec drogowy?

Walce drogowe służą między innymi do zagęszczania dróg gruntowych i asfaltowych, nasypów fundamentowych czy kondensowania suchego betonu. Używa się ich w trakcie wszelkich robót polegających na wyrównywaniu podłoża. W ten sposób przygotowuje się grunt do położenia fundamentów pod budowę dróg, autostrad, dużych obiektów, kompleksów budynków, jak również do kładzenia kostki brukowej. Dlatego właśnie walce wykorzystuje się zarówno w niwelacji, jak i makroniwelacji terenu, których celem jest redukowanie nierówności gruntu. Są też bardzo pomocne w zakładaniu trawników na podłoże.

Cennik usług związanych z pracami wykonywanymi walcem drogowym

Zakup walca drogowego wiąże się z poniesieniem znacznego jednorazowego kosztu, dlatego wielu klientów, którym ta maszyna nie jest stale potrzebna, decyduje się na skorzystanie z usługi wynajmu walców i innego specjalistycznego sprzętu ciężkiego do prac ziemnych lub zlecenie konkretnych robót budowlanych wraz z najęciem operatora.

Cena za wykonanie robót za pomocą walca waha się w okolicach od 120 d 150 złotych za godzinę i jest zależna od regionu, w którym działa firma świadcząca takie usługi, szczegółowego zakresu prac, rodzaju używanego sprzętu, koniunktury w branży w danym roku i wielu innych uwarunkowań.

Na rynku znajduje się wiele podmiotów oferujących wynajem walców drogowych o różnej wielkości, mocy silnika i innych dodatkowych funkcjach. Im wydajniejszy i wyposażony w większą ilość nowoczesnych funkcji sprzęt, tym cena takiej usługi rośnie. Jeśli zdecydujemy się na sam wynajem bez zatrudniania operatora i zlecania robót ziemnych, to zapłacimy mniej niż za kompleksową usługę. Rozstrzał cenowy dotyczący wynajmu jest dość duży i wynosi od 300 do 500 złotych za dzień, w zależności od modelu najmowanego walca. Jeśli nie znajdziemy cennika na stronie internetowej, to warto kontaktować się osobiście – za pomocą formularza lub telefonicznie. Kontaktując się z pracownikami naszej firmy, uzyskasz nie tylko informacje o ofercie, ale również fachowe porady związane z budownictwem i pracami, które planujesz zrealizować.